⠀⠀Досить часто в сім’ях молодих батьків можна прослідкувати такий факт, що ще до появи малечі в кімнаті для дитинки вже присутня значна кількість іграшок, як корисних та вкрай необхідних в даний етап розвитку, так і дитячих іграшок, якими дитя зможе гратися лише з часом. Цьому, зрозуміло ж, є своє психологічне пояснення, адже річ у тім, що, як правило, дитинство цих молодих людей пройшло в дефіциті якісних іграшок, більшість з них були омріяними, бажаними і так і не подарованими, а подарунки були тільки у свята і досить часто більш практичними, ніж бажаними.

⠀⠀І, часто, такі молоді сім’ї обвалюють цілу лавину із дитячих іграшок на своє немовля! В цому немає нічого поганого, але просто варто зрозуміти, чи дійсно вони в даний час необхідні малюкові? Які ж перші іграшки потрібні дитині першочергово?

 

Перші іграшки для немовлят

 

⠀⠀Зрозуміло, що неймовірно насиченим та дуже важливим у житті немовляти є перший рік його життя.
⠀⠀Перший місяць життя маляти – час первинної адаптації до зовсім незнайомого навколишнього середовища і в цей період найважливіше для нього, крім природніх потреб, це мати надзвичайно багато материнської любові й тепла та спільного перебування новонародженого малюка з батьками. В цей період дитинка вчиться зупиняти на декілька секунд погляд на стабільному предметі та реагувати на голоси батьків.

⠀⠀Поки що зір та слух малечі ще недостатньо розвинені і найкраще дітки в цьому віці лише дізнаються як звучить мамин чи татовий голос, розпізнають людські обличчя і можуть розрізняти з близька відмінні кольори, тому чудовою грою буде весела та ніжна зміна виразів обличчя із розмовами з дитинкою, розповіддю кумедних історій, наслідування його звуків й велика кількість тактильного контакту «шкіра до шкіри».

 

⠀⠀Чудовим та необхідним поєднанням до цієї гри буде декілька яскравих брязкалець для новонароджених чи іграшок-пискавок для дітей. Вони забезпечать психологічний комфорт малюка при перших фізіологічних змінах в його організмі. Маючи милий і яскравий дизайн та ергономічну форму, відповідно до ранніх особливостей малечі, вони стимулюватимуть розвиток органів зору та слуху немовляти.

⠀⠀В перші місяці (віковий період від 1 до 3 місяців) у дитини вже з'являється координація рухів, та реакція на звуки. Дитина повертає голівку в бік джерела звуку, досліджує свої пальчики, долоньки та стопи, стискає їх в кулачки і розглядає, проявляє інтерес до яскравих предметів й тягнеться до них. На спілкування реагує гудінням та посмішкою.

⠀⠀В цей час з'являється інтерес та зацікавленість до дослідження навколишнього світу і для цього віку характерними є яскраві і контрастні розвиваючі іграшки, але при цьому дитячі іграшки повинні бути простими для сприйняття, це, як правило, музичні брязкальця з різноманітними специфічними порожнинами та заглибленнями, адаптованими під природний хват крихітної рученяти, щоб тренувати рефлекс хапання; мобілі, чи детальніше - підвісні розвиваючі музичні карусельки, м’які розвиваючі килимки та музичні нічнички.

⠀⠀Ближче до 1 року (вік від 9 до 12 місяців) у дітей - це час розвитку комунікативних навичок та соціалізації. Для комплексного розвитку дитині в цей період дуже важливо гратися разом з однолітками та батьками. За допомогою іграшки вона має взаємодіяти з оточуючими, застосовуючи різні навички: спілкування, уяву, фізичну активність. Зокрема, граючись, каталками, неваляшками, фігурками тварин, лабіринтами та першими мультицентрами діти використовують уяву, щоб імітувати ігрові ситуацій і користуються звуками і словами, щоб розповісти про них - в результаті у дитини розвивається мова і образне мислення.

⠀⠀Саме тому слід уважно звернути увагу на перші іграшки для дітей, адже саме вони закладуть вірну основу для подальшого гармонійного розвитку у малечі вищих психічних функцій, вчасного використання інших більш складніших іграшок для розвитку та дадуть можливість розвиватися з любов'ю і радістю й подарують незабутні емоції дитинці та її батькам.