Трішки цікавого про дитячі пазли

 

⠀⠀Складання пазлів – захопливий процес який є однією з найулюбленіших забав як діток так і дорослих, і є найпопулярнішою грою серед всіх існуючих ігор-головоломок, адже кожен хоча б раз у житті, але все ж таки складав пазл)

⠀⠀Важко повірити, але історія пазлів налічує більш як 260 років. Адже, як говорять джерела вперше пазли були придумані Джоном Спілсбері — картографом та гравером з Лондона орієнтовно у 1760 році. І це були не іграшки, а навчальний матеріал для шкіл, оскільки контури з географічних мап переносилися на тонкий дерев’яний шпон та випилювалися за допомогою лобзикової пилки. Їх популярність ширилася світом та поступово розширювала свою освітню роль, поєднуючи елементи гри.

⠀⠀Не зважаючи на наявність дешевого паперу досить довгий час робити пазли з нього вагалися, щоб їх не розглядали як дешеву та неякісну підробку. І лише згодом криза призвела до популярності паперових пазлів, як доступної за ціною гри для проведення дозвілля і досить цінувалися саме серед дорослої аудиторії. Дорослі, зрозумівши на скільки захопливою та навчальною є ця гра все частіше почали купувати її дітям, а виробники - отримали широке поле для розвитку своєї діяльності.

⠀⠀Сучасний іграшковий світ налічує безліч різновидів пазлів, як за кількістю і розміром самих елементів, так і за розміром кінцевого зображення.

⠀⠀Купуючи дитячі пазли, слід розуміти, що лише правильно підібрані за віком та рівнем розвитку дитинки пазли в повній мірі захоплять малюка та принесуть повноцінний розвиваючий ефект та користь.

 

 

Чому розвиваючі пазли для дітей такі корисні?

 

⠀⠀Тривалі наукові дослідження довели, що складання пазлів є найкориснішим заняттям, котре підтримує активність мозку та найкраще його розвиває.

⠀⠀Малюки повинні з’єднати між собою різні за формою елементи-пазлинки, а для цього потрібно їх неодноразово повернути, підібрати правильно та чітко вставити на своє місце. Таким чином в дитинки розвивається координація рухів та дрібна моторика і, як ви можете помітити, з часом, навіть у самих маленьких, такі рухи стають більш виваженими й осмисленими, точнішими та чіткішими, а це - наступний позитивний крок в напрямку швидкого розвитку мовлення та письма.

⠀⠀В малечі включаються в роботу логіка та пам’ять, розвиваються увага та зосередженість, розуміння понять частини й цілого, оскільки, побачивши картинку в цілому, маля, застосовуючи логіку відтворюватиме розміщення елементів за кольорами та формами й засвоюватиме цю послідовність, а далі, застосовуючи пам'ять, буде вправніше складати свою кольорову загадку.

⠀⠀Щоб скласти цілу картинку-головоломку дитина спочатку подумки поєднує окремі частини-пазли та в уяві продовжує їх поєднання в ціле зображення, тобто малюк розмірковує та осмислює наперед, якої форми, розміру чи кольору має бути черговий елемент головоломки і таким чином в дитяти розвиваються уява, фантазія, просторове та творче мислення.

⠀⠀В малюка розвиваються творчі навики, оскільки гра в пазли вимагає детального сприйняття та вивчення форми предметів, їхнього розміщення на поверхні та у просторі, розвивається сприйняття кольорів та можливості їхнього застосування.

⠀⠀Розвивається здатність всебічного бачення завдання, яке виникає перед дитиною, здатність до прийняття складних рішень, що в майбутньому дозволить дитині продумувати та обирати стратегію вирішення поставлених завдань.

⠀⠀Розвивається здатність до самостійного прийняття рішень, пошуку відповідей без сторонньої допомоги, віра в свою самостійність та свої сили, які потім перенесуться на правильне вирішення життєвих питань.

⠀⠀Складання пазлів -  це також розвиток, зосередженості, посидючості, цілеспрямованості, завзятості, сприятливий процес для заспокоєння чи підняття настрою, процес, який дозволяє батькам краще зрозуміти дитинку, побачити чому вона більше приділяє увагу, над чим зосереджується та чим захоплюється.

⠀⠀Отже, пазли – це мега-чудова розвиваюча іграшка та прекрасний спосіб проведення спільного часу з дитинкою та її подальшої соціалізації.

⠀⠀Зрозумівши все це у вас відразу виникне бажання купити цілу гору всіх можливих пазлів для своєї дитини і нехай собі спокійно розвивається ))

⠀⠀Однак не варто поспішати, адже малюк самостійно складати свій перший пазл не розпочне і все залежатиме від того, як саме ви навчите ваше маля цьому процесу, оскільки роль батьків у всіх розвиваючих заняттях є першочерговою та необхідною.

⠀⠀Причому гра з пазлами буде різною для різних вікових категорій і в кожному віковому періоді, тому слід виважено та правильно обирати дитячі пазли.