Статті

Які перші іграшки для немовлят потрібно купити?

⠀⠀⠀⠀⠀Досить часто в сучасних сім'ях молодих батьків можна прослідкувати такий факт, що дитяча кімната чи все мешкання заповнені значною кількістю іграшок, які як підходять для даного етапу розвитку дитини, так і є такі іграшки для дитини, які куплені, як звикли говорити наші бабусі з дідусями «на виріст»)).
⠀⠀⠀⠀⠀Психологи це пояснюють тим, що, як правило, дитинство цих молодих людей пройшло в дефіциті якісних іграшок, більшість з них були омріяними, бажаними та так і не подарованими, а подарунки були тільки у свята і досить часто більш практичними, ніж бажаними.
⠀⠀⠀⠀⠀Саме тому батьки, свідомо (а в багатьох випадках і підсвідомо) проводять своєрідну компенсацію, даючи своїй дитині те, чого не отримали самі. І тільки-но такі молоді сім'ї готуються стати (або вже стали) мамами й татами — вони, найімовірніше, скуплять цілу гору дитячих іграшок для свого немовляти!
⠀⠀⠀⠀⠀В цьому немає нічого поганого, але просто варто зрозуміти, що це можуть бути просто витрачені «на вітер» кошти, адже багато іграшок є «недоречними» та «старшими» в окремий період розвитку малюка, а коли він до них підросте, то втратить інтерес, оскільки іграшка була в постійному візуальному контакті.

Перших три місяці у житті немовляти є неймовірно серйозними та надзвичайно важливими


⠀⠀⠀⠀⠀Перший місяць життя маляти— час первинної адаптації до зовсім незнайомого навколишнього середовища і в цей період найважливіше для нього, крім природних потреб, це мати надзвичайно багато материнської любові й тепла та спільного перебування новонародженого малюка з батьками.


⠀⠀⠀⠀⠀Поки що органи чуття, зокрема зір та слух малечі ще недостатньо розвинені і в цей період дитинка лише навчиться зосереджуватись поглядом на декілька секунд на якомусь предметі та розрізняти досить контрастні кольори на коротенькій відстані від обличчя, дізнаються як звучить мамин чи татів голос та реагуватимуть на нього, прислухатимуться до шарудіння брязкальця.

⠀⠀⠀⠀⠀Саме тому яскраві брязкальця для новонароджених стануть чудовим та просто необхідним варіантом розвиваючої іграшки для дитини, а просто відмінною грою в цей час буде весела та ніжна зміна виразів обличчя із розмовами з дитинкою, розповіддю кумедних історій, наслідування його звуків й великою кількістю доторкань.

⠀⠀⠀⠀

⠀⠀⠀⠀⠀Ці розвивальні іграшки забезпечать психологічний комфорт малюка при перших значних змінах в його організмі. Маючи милий, різнобарвний, яскравий та правильний дизайн, вони стимулюватимуть розвиток органів чуття немовляти.

⠀⠀⠀⠀⠀ У віковий період від 1 до 3 місяців у дитини вже з’являється координація рухів, та реакція на джерело звуків, шляхом повертання голівки.

⠀⠀⠀⠀⠀ Малеча починає дослідження власних пальчиків, долоньок та стоп, починає стискати кулачки і також їх розглядати.
⠀⠀⠀⠀⠀З'являється інтерес та зацікавленість до дослідження навколишнього світу, зокрема до яскравих предметів, що супроводжується бажанням дотягнутися до них.
⠀⠀⠀⠀⠀Малятко реагує гудінням та посмішкою на спілкування з ним чи на голос батьків.
⠀⠀⠀⠀⠀Для цього віку характерними є яскраві розвиваючі іграшки, але при цьому дитячі іграшки повинні бути простими для сприйняття, це, як правило, музичні брязкальця з різноманітними специфічними порожнинами та заглибленнями, адаптованими під природний хват крихітного рученяти, щоб тренувати рефлекс хапання; мобілі, чи детальніше — підвісні розвиваючі музичні карусельки, м’які розвиваючі килимки та музичні нічнички.


⠀⠀⠀⠀⠀Слід уважно звертати увагу на перші іграшки для дітей, адже саме вони закладуть вірну основу для подальшого гармонійного розвитку у малечі вищих психічних функцій, вчасного використання інших більш складних ігор та іграшок для розвитку та подарують незабутні емоції дитинці та її батькам.